45 Rajd Toruński


W dniach 11-12 maja odbył się 45. Toruński Rajd Samochodowy, który był zaliczany do klasyfikacji 3. Rundy Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów PZM.

Pierwszym etapem zmagań był piątkowy prolog na torze MotoPark - zawodnicy mieli do pokonania w sumie cztery odcinki specjalne przejeżdżane dwukrotnie. Łączna długość "oesów" wyniosła ok. 60 kilometrów.

Sobotnia część Rajdu Toruńskiego rozpoczęła się uroczyście na Rynku Nowomiejskim. Przy dawnym zborze ewangelickim zaparkowały najnowsze modele Forda, Skody oraz KII. Tuż obok nich usytuowano scenę, wykorzystując do tego efektowne ciągniki siodłowe i naczepę z naszej firmy. Zawodnicy mieli do pokonania 10 odcinków rajdu zlokalizowanych na torze Poligon, Racing Arenie przy stadionie MotoArena i na torze MotoPark.

Ostatecznie pierwsze miejsce w rajdzie zajęła załoga z Sieradza Adam Wojtanka i Michał Nowicki w Subaru Imprezie. Drugie miejsce dla Sebastiana Dwornika i Adama Tomalaka (Honda Civic, A. Ziemi Tyskiej), a trzecie miejsce -  dla reprezentantów gospodarzy - Oskara Lubieńskiego i Łukasza Kuraśkiewicza (Honda Civic, A. Toruński).

Na koniec - jedna z naszych ciężarówek przy stanowiskach sędziowskich.

45 Rajd Toruński

Scenki z imprezy z naszymi truckami w tle